Velikonoční krmení „šelem“

 Velikonoce jsou pomalu za námi a s tím i tradiční rodinné zvyky. Vzhledem k tomu, že se Velikonoce slaví na jaře, „oslavujeme“ je především prací a fotbalem. Prací na zahradě já, fotbalem mužská část osazenstva. Jsou však zvyky, které si nenechá ujít nikdo. Tím je, jak jinak než velikonoční kuchyně. Velikonoční jídla mají ještě jednu věc společnou, a to že v každé rodině se jedno jídlo může dělat podle úplně jiného receptu a chutě.

Jak jsem říkala, v každé rodině je to jiné. Např. já jsem skoncovala se zvykem péct beránka od té doby, co byl vždy po tři roky ráno bez hlavy a zadku a nikdo přitom nic nesnědl. Avšak bez jiných jídel bychom si velikonoční menu neuměli představit. Letos bylo přáním upéci králíka s krkovicí na cibuli (jedna z přítelkyň chtěla kuřecí, nechápu) s kynutým a bramborovým knedlíkem.

 

      Pekly se samozřejmě mazance

a dělala se velikonoční nádivka. 
Vzhledem k tomu, že se snažím zpracovat vše, aby nic nezbylo,  kosti, které zbyly z uzeného, jsem vyvařila a s jarními bylinami a rozklepnutým vejcem uvařila polévku. 
Vše „šelmami sežráno“.

 A tak se dnes vracím k zeleninovému salátu a zbylým opečeným bramborům.

Komentáře

 1. A sehnala jsi čerstvé kopřivy do nádivky?
  Milostivá dává do uzené polévky kroupy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 😂kopřivy? V zadní části zahrady je kopřivový ráj. Vyvařené kosti byly spíš vývar, přidává se do ní pak opečený chleb na sádle.

   Vymazat
  2. Opečený chléb mám rád v česnečce.

   Vymazat
  3. Přesně tak, na rozdíl od hrachovky či čočkovky kam patří opečený rohlík nebo houska :)

   Vymazat
  4. Off šem toustovému chlebu od jedné nejmenované firmy se vyhýbám.

   Vymazat
  5. To se nedivím, s panem manželem se pomalu vracime ke kořenům, chce obnovit udírnu, myslím, že bude chtít i pec😊

   Vymazat
  6. Pec se v této době bude rozhodně hodit.

   Vymazat
 2. V detsgvi jsme vzdy sbirali se sestrou kontryhel do nadivky..Ten tam byt musel, kdybychom ho, pri breznovychbterminech Velikonoc, museli hledat div ne pod lupou..

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky