Proč neslavím 17.11. 1989, ale připomínám si 17.11.1939?

 

Protože po deseti letech od tzv. sametové revoluce“ jsem zjistila, že to už bych mohla slavit 25. únor 1948.,  potvrdila mi to věta, která dnes opět zazněla: ze stranických špiček nebyl odsouzen nikdo…..

17.11. 1989 byl začátek mírumilovného dovolení podílení se nekomunistů na vládě

17.11.1939 byl počátek nepředstavitelného strachu o lidský život….

https://www.valka.cz/11824-17-listopad-Mezinarodni-den-studentstva

6 komentářů:

 1. Máš pravdu.
  I když o jednom odsouzeném vím:
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Franti%C5%A1ek_Kincl

  OdpovědětSmazat
 2. Más pravdu, dokonce dostal i tříletý trest, teď jsem si to " vygůglila".

  OdpovědětSmazat
 3. Vypadá to, že celou slavnou "sametovou revoluci" zorganizovala StB a pak samozřejmě zákulisními dohodami se všichni zúčastnění pojistili. Havel dostal 100 % komunistických hlasů, aparátník Čalfa se stal předsedou vlády, Jake, Bilak a spol. šli v poklidu si užít důchodu.

  Ale dnes si svátek zprivatizovali opoždění bojovníci 30 let po válce, kdy už vůbec o nic nejde a nikomu nic nehrozí, leze mně to na nervy úplně stejně jako ta předchozí garnitura.

  OdpovědětSmazat
 4. Plně s tebou souhlasím... A moc hezky to napsal v komentáři přede mnou Miloš ;)

  OdpovědětSmazat
 5. U nás na dědině přelomové události nebyly tak akční, to spíš je prožívali místní. Bráním se připustit, že to v 89. bylo naplánované, nechci se už tím zabývat, informace jsou stejně tak tak všelijak. Máme se pořád dobře, není zde zemětřesení ani tsunami, zátopy jen "jinde", letošní rok spravil bilanci sucha - to mi stačí ke klidu, nechci být v předních řadách, protože tomu nerozumím. A nic s tím nenadělám - vlastně ano, používat včas čudlík na vypnutí stále nervní televize. Dobrý den všem vzpomínajícím ☺

  OdpovědětSmazat
 6. Říkáš, jednu krutou pravdu, máme se dobře...

  OdpovědětSmazat