100let!!!


1926- 26.6.2026

Krásné datum, přesně před tolika lety se mí předci přemístili z Přibyslavi do úrodného Polabí,aby má prababička měla blíž k rodnému místu.

              

                                  Jeden z absolventů je můj dědeček

I po stech ltech si o místních lidech myslím přesně to co můj pradědeček- " furianti", to je ten důvod, proč i po těch letech jsme se s místními "komunitami" neblížili, a možná je to dobře. Možná je dobře, že jsme pro místní ti, kteří jsou jiní.

Mým vroucím přáním je, abychom takoví zůstali a přeji si, aby celé osazenstvo usedlosti žilo dál ve zdraví svým způsobem.

Toto je článek uvedený kdysi na blogu:


Dopis

Ctihodný příteli ve stejném zájmu,

konečně jsem dnes mohla usednout (škoda, že nemohu říci k psacímu stroji ) k počítači a na napsat Ti, kdo vlastně jsem.

Postavena jsem byla v roce 1911 a jak jsem vypadala, je zvěčněno na pohledu z roku 1914. Bohužel Velká válka byla zničující i pro mě a když mě v roce 1926 koupili noví majitelé ( žijící tu dodnes) byla jsem jen vykradené spáleniště, oběť pojistného podvodu. Naštěstí jsem se dostala do rodiny neskutečně schopných a pracovitých majitelů. Koneckonců se můžeš přesvědčit, jak jsem vypadala počátkem 30.let 20st. A to nebyl konec v mém zvelebování, hodně jsem se změnila, a  stala se ze mě Cementárna.

Tak snad se Ti mé začátky líbí.

S pozdravem 

Cihelna

A dnes je ze mě bylinková zahrada :)

Komentáře

Oblíbené příspěvky